Terapeuticko - vzdělávací pobyt Porto Santa Margherita Itálie

25.03.2015 14:05

Terapeuticko - vzdělávací pobyt Porto Santa Margherita Itálie

(časová dotace 24 hodin)

Anotace:

 

"PSYCHOLOGIE duševního vývoje dětí a dospívajících

 1. Činitelé vývoje a zákony vývojových změn (vnitřní a vnější činitelé  vývoje, vývojová stadia, dynamika subjekt-objektové interakce,  interakční teorie, psychické ekvilibrium a humanistická koncepce vývoje, obecné  principy vývojových změn)

2. Psychické projevy novorozence, kojence a batolete (Základní charakteristika, vývoj orientace, prožívání, interakce s  prostředím, projevy nepřizpůsobenosti, výchovné obtíže a vývojové úkoly)

3. Duševní změny v průběhu předškolního věku  (celková charakteristika,  úroveň pozn. procesů, prožívání a řízení, adaptace na prostředí,  nevyrovnanost a výchovné obtíže, školní zralost)

4. Charakteristika rozumově-poznávacích funkcí v dětství (charakteristické  změny a kvality čivosti, vnímání, pozornosti, paměti,  obrazotvornosti a myšlení)

5. Rozvoj imaginativně-emotivních složek osobnosti dítěte  (faktory utváření sebepojetí, emocionalita a mravní vědomí, motivace, volní  procesy a  zájmy)

6. Interakce dítěte s vnějšími podmínkami (vliv rodinné atmosféry  a jednotlivých členů rodiny, školy i mimoškolních aktivit na duševní vývoj  a jeho optimalizaci)

7. Dětské výchovné problémy, poruchy a neurotické příznaky  (projevy adaptačních  potíží v dětství a prepubertě, organicky podmíněné dysfunkce,  neurotické příznaky v dětství a prepubertě)

8. Charakteristické znaky puberty a adolescence (charakteristika a srovnání vývojových  změn v pubertě a adolescenci) a změny racionálně-kognitivních procesů  v průběhu dospívání (ůroveň vnímání, pozornosti, paměti, myšlení  a tvořivosti v pubertě a adolescenci)

9.  Kvality  imaginativně-emotivních funkcí v dospívání   (emoce, hodnoty, charakter,   Jáství a jeho složky, vývojové úkoly, volní procesy, plánovitost)

1O. Přizpůsobování dospívajících vnějším podmínkám (rodina,  partnerské vztahy, škola, volba povolání, činnosti realizované  ve volném čase)

11. Adaptacní potíže dospívajících a přehled duševních nemocí (dynamika  frustrace, faktory frustrační tolerance, druhy  maladaptace  a charakteristiky duševních nemocí)

12. Charakteristika a dopad obvyklých forem  výchovy  (psychologické aspekty výchovných  přístupů: laissez faire, autoritativního a principy optimálního  působení)

Doporučená literatura:

ČAČKA, O.: PSYCHOLOGIE DUŠEVNÍHO VÝVOJE dětí a dospívajících s faktory  optimalizace.  Doplněk, Brno 2000

ČAČKA, O.: PSYCHOLOGIE DÍTĚTE. 3. vyd.,  Sursum, Tišnov 1997

ČAČKA, O.: PSYCHOLOGIE DOSPÍVÁNÍ. In: Čačka, O.: Přehled psychologie.  4.reed., PdF MU, Brno 1996, str. 39-64

ČAČKA, O.: PSYCHOLOGIE VRSTEV duševního dění OSOBNOSTI a jejich  autodiagnostika. 3. vydání, Doplněk, Brno 2002

 

Caorle Porto S. Margherita

Staré centrum Caorle je bezesporu nejpůvabnějším městečkem na severním pobřeží Jadranu. Pyšní se velmi pěkným historickým centrem s typickými barevnými domky, úzkými uličkami plnými obchůdků, pizzerií a kavárniček. Neopakovatelná atmosféra starého města každoročně přiláká tisíce turistů. Část Porto Santa Margherita je od starého města Caorle oddělena ústím řeky Livenza. Městečko bylo vystavěno v průběhu 70. let a dnes patří k největším přístavům jachet a plachetnic na severním Jadranu. Poklidná atmosféra letoviska, dlouhá pláž z jemného písku, příznivá cena i dobrá kvalita ubytování - to je záruka strávení příjemného pobytu.

www.youtube.com/watch?v=K8hpd4E5xcI#t=126

Pro spuštění videa klikněte na obrázek

 

Ubytování

Residence LE PLEIADI

Menší residence Pleyadi se nachází 80 m od pláže, v klidné vilové části, v ulici Via G. Da Verazzano 4 a skládá se ze dvou budov nabízejících společnou zahradu. V residenci nabízíme byty velikosti TRILO 6, v přízemí s malou předzahrádkou či v 1. a 2. patře s terasou. Byty se skládají se ze dvou dvoulůžkových ložnic a obytné kuchyně s rozkládacím dvoudivanem.

https://www.cicala.cz/data/ck_cicala/zajezd/468-1/residence-le-pleiadi-1-small.jpg

 

Pláž, vzdálenost:

80 m, nevelká pláž jemně písčitá s pozvolným sestupem do moře

18 km dlouhá písečná pláž dosahuje místy šířky přes 100 m a je tvořena výhradně jemným pískem. Veřejné i soukromé pláže s pozvolným a bezpečným vstupem do moře disponují veškerým službami – bary, sprchy, WC, plavčíci, šlapadla, lodičky, animační programy, atd. 

 

Vybavenost:

ubytování v bytech vybavených s kompletně zařízenou kuchyňskou linkou, plynovým sporákem, lednicí, vlastním sociálním zařízením, TV, mikrovlnná trouba, balkon/terasa nebo předzahrádka

Sport:

v blízkém Lignanu Aquapark a golf, na pláži beach volley, šlapadla, kanoe, windsurfing, jízda na kolech a kolečkových bruslích, tenisové kurty v okolí

Další zařízení a služby:

parking, společná zahrada

Stravování:

Vlastní

Doprava:

Klimatizovaným autobusem z Českého Krumlova, Kaplice a Dolního Dvořiště

Termíny a cena:

26.06.  – 04.07 2015: dospělý 8.555,-Kč dítě 8.310,-Kč

03.07.  – 11.07.2015: dospělý 9.005,-Kč dítě 8760,-Kč

11.07.  – 18.07.2015: dospělý 9.080,-Kč dítě 8835,-Kč

18.07.  – 25.07.2015: dospělý 9.080,-Kč dítě 8835,-Kč

 

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem , ubytování, pojištění, studijní materiály a přednášková místnost, lektoři:  psychoterapeut, právník, speciální pedagog, sociální pracovník, aktivity pro děti a hlídání dětí po dobu školení zajištěno odborným personálem - respitní péče, Lékařská služba.

Během školícího pobytu je možné zapůjčení různých sportovních pomůcek (míče, pálky, švihadla, hulahop, atd.)  Dále bude možné na místě zapůjčit odbornou literaturu.

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: